Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

W weekend Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Data dodania: 2018-12-14
Jutro (15 grudnia) o godzi. 9 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy odbędzie się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. W zawodach weźmie udział dziesi... więcej »
 
 

Policja ostrzega i radzi. Uważaj na nieuczciwych...

Data dodania: 2018-12-14
Zbliżające się święta powodują zwiększenie liczby osób robiących zakupy przez Internet. Bez ruszania się z domu możemy zamówić niemal każd... więcej »
 
 

Uroczyste podsumowanie projektu w ZSP nr 1 w Łęczycy

Data dodania: 2018-12-14
Dzisiaj (14 grudnia) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy przy ul. Ozorkowskie Przedmieście uroczyście podsumowano projekt "Szkoła zawodowa na miarę potrzeb... więcej »
 
 

Pogoda w Łodzi regionie na piątek. Ślisko!...

Data dodania: 2018-12-13
Pogoda w Łodzi regionie na piątek, 14 grudnia. Będzie ślisko! Sprawdź prognozę pogody na 14 grudnia 2018 dla województwa łódzkiego. więcej »
 
 

Półmetek zbiórki - "Sto litrów krwi na stulecie...

Data dodania: 2018-12-13
Dzisiaj przed budynkiem łęczyckiej policji po czwarty stanął mobilny punkt poboru krwi. Była to kolejna zbiórka w ramach zorganizowanej akcji przez łęczyckich stró... więcej »
 
 

Czas przygotować łyżwy! Łęczyckie lodowisko...

Data dodania: 2018-12-13
Urząd Miejski w Łęczycy z radością informuje, że jeszcze przed Świętami rozpocznie się funkcjonowanie lodowiska. Aktualnie trwają prace związane z montaż... więcej »
 
 

II Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego za nami

Data dodania: 2018-12-13
Wczoraj (12 grudnia) w Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyła się II Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego więcej »
 
 

Idą mrozy, a bezdomni nie chcą korzystać z pomocy

Data dodania: 2018-12-13
Dla bezdomnych zima jest okresem walki o przetrwanie. Ludzie bez dachu nad głową szukają schronienia niemal wszędzie. Najczęściej wybierają pustostany. Miejski Ośrodek Pomo... więcej »
 
 

Koncert kolęd i pastorałek w Kościele św....

Data dodania: 2018-12-13
W najbliższy piątek w Kościele św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy odbędzie się wyjątkowy koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, a tak&#... więcej »
 
 

Marihuana w mandarynkach znaleziona koło Zduńskiej...

Data dodania: 2018-12-13
112 kg marihuany wartej 3 mln zł znaleziono w transporcie mandarynek na jednym z parkingów koło Zduńskiej Woli. Akcję przeprowadzili policjanci z Zarządu w Białymstoku CBŚ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 518
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  łęczycki

  Powiat łęczycki – stolicą powiatu znajdującego się w północnej części województwa łódzkiego jest Łęczyca. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku. Na jego terenie znajduje się geometryczny środek Polski, dokładnie w miejscowości Piątek, która jest siedzibą gminy Piątek. Pozostałe gminy w powiecie to: Daszyna, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Świnice Warckie, Witonia.

  W powiecie zarejestrowanych jest 25 pomników przyrody. Jako że większość terenów stanowią obszary wiejskie, każdy turysta powinien zwrócić uwagę na mnogość szklaków rowerowych. Za to w jedynym mieście powiatu – Łęczycy warto zwiedzić m.in. ratusz z końca XVIII w., Kościół p. w. św. Andrzeja z 1 połowy XV w., klasztory Bernardynów, dominikanów i Norbertanek. Warto zajrzeć także do muzeum umiejscowionym w Zamku królewskim z 2 poł. XIV w. Odbudowany został w 2 poł. XX w.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola