Belka
Środa, 24 Października 2018   imieniny: Marty, Marcina, Rafała
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dom Kultury w Łęczycy odwołuje imprezy do końca...

Data dodania: 2018-10-22
Tegoroczne edycje Powiatowych Konfrontacji Artystycznych Szkół, Przeglądu Teatrzyków Językowych, Regionalnego Konkursu Interpretacji Muzycznej "Wirtuoz" i Otwartego Konkursu Wokalne... więcej »
 
 

Wybory Samorządowe 2018. Jacek Rogoziński wygrywa...

Data dodania: 2018-10-22
Bez niespodzianki w gminie wiejskiej Łęczyca. Jacek Rogoziński będzie wójtem na kolejną kadencję. W niedzielę poparło go 2203 mieszkańców. Jego kontrkand... więcej »
 
 

Wybory Samorządowe 2018. Nowym wójtem Świnic...

Data dodania: 2018-10-22
1037 głosów- to wynik Sylwii Prażnowskiej, nowej wójt gminy Świnice Warckie. Kandydatka KW PiS pokonała w I turze Ewę Krawczyk, KW PSL (677 głosów) i Agnieszk... więcej »
 
 

Mirosław Włodarczyk wygrywa wybory na wójta gminy...

Data dodania: 2018-10-22
Mirosław Włodarczyk, dotychczasowy wójt Witoni może świętować. Mieszkańcy zdecydowali, że będzie rządził gminą przez kolejne 5 lat. więcej »
 
 

Wyniki wyborów samorządowych do Rady Powiatu...

Data dodania: 2018-10-22
Do rozdania w Radzie Powiatu Łęczyckiego było 17 mandatów. Według nieoficjalnych danych aż 8 zdobyli kandydaci KW PiS. więcej »
 
 

Wyniki wyborów samorządowych na wójta gminy...

Data dodania: 2018-10-22
Kto przez kolejnych 5 lat sprawować będzie funkcje wójta Grabowa? Dowiemy się tego dopiero w II turze. Zmierzą się w niej Janusz Jagodziński, były sekretarz gminy i Zbign... więcej »
 
 

Wybory samorządowe 2018 w Daszynie.Choć jest za...

Data dodania: 2018-10-22
To już pewne. Zbigniew Wojtera, dotychczasowy wójt Daszyny, który od maja przebywa w areszcie śledczym zmierzy się w drugiej turze wyborów z Tadeuszem Dymnym. więcej »
 
 

Wybory samorządowe 2018. Znamy nazwiska wszystkich...

Data dodania: 2018-10-22
Znamy wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Łęczycy. Będzie kilka zmian w składzie. więcej »
 
 

Włodzimierz Frankowski wygrywa wybory na wójta...

Data dodania: 2018-10-22
Z nieoficjalnych wyników wiadomo, że w gminie Góra św.Małgorzaty przez kolejne pięć lat będzie rządził Włodzimierz Frankowski. Dotychczasowy włodarz... więcej »
 
 

Wybory samorządowe 2018. Wiemy, kto będzie wójtem...

Data dodania: 2018-10-22
Według informacji gminnej Komisji Wyborczej w Piątku w wyborach na wójta gminy Piątek zwyciężył Krzysztof Lisiecki. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 496
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  łęczycki

  Powiat łęczycki – stolicą powiatu znajdującego się w północnej części województwa łódzkiego jest Łęczyca. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku. Na jego terenie znajduje się geometryczny środek Polski, dokładnie w miejscowości Piątek, która jest siedzibą gminy Piątek. Pozostałe gminy w powiecie to: Daszyna, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Świnice Warckie, Witonia.

  W powiecie zarejestrowanych jest 25 pomników przyrody. Jako że większość terenów stanowią obszary wiejskie, każdy turysta powinien zwrócić uwagę na mnogość szklaków rowerowych. Za to w jedynym mieście powiatu – Łęczycy warto zwiedzić m.in. ratusz z końca XVIII w., Kościół p. w. św. Andrzeja z 1 połowy XV w., klasztory Bernardynów, dominikanów i Norbertanek. Warto zajrzeć także do muzeum umiejscowionym w Zamku królewskim z 2 poł. XIV w. Odbudowany został w 2 poł. XX w.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola