Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Łęczyca, Daszyna, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Piątek
Belka
Środa, 22 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

10. urodziny Zoo Safari w Borysewie (ZDJĘCIA)

Data dodania: 2018-08-20
10. urodziny Zoo Safari w Borysewie stały się okazją do otwarcia kolejnej atrakcji, na jaką długo, bo aż 3 lata oczekiwali odwiedzający ogród. Zoo koło Poddębic... więcej »
 
 

Rycerskie Zakończenie Lata: Plac Tadeusza...

Data dodania: 2018-08-20
Urząd Miasta Łęczyca poinformował, że w związku z planowaną na piątek 24 sierpnia imprezą "Rycerskie Zakończenie Lata" Plac Tadeusza Kościuszki i ulice w c... więcej »
 
 

Świadek ujął kolejnego nietrzeźwego kierowcę w...

Data dodania: 2018-08-20
Czujnością, odwagą i godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec powiatu łęczyckiego, który zwrócił uwagę na dziwnie jadący sa... więcej »
 
 

W niedzielę za tegoroczne plony podziękują...

Data dodania: 2018-08-20
Niedziela 26 sierpnia będzie dniem tegorocznych dożynek aż dla czterech gmin z powiatu łęczyckiego. Uroczystości dożynkowe odbędą się w gminach Piątek, Grab&... więcej »
 
 

Osadzeni z Zakładu Karnego w Garbalinie...

Data dodania: 2018-08-20
Jak co roku więźniowie z Zakładu Karnego w Garbalinie wzięli udział w akcji porządkowania nagrobków zmarłych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z dawnego Zak&... więcej »
 
 

W ten weekend w Starej Sobótce odbędą się Krwioloty

Data dodania: 2018-08-20
Klub Honorowych Dawców Krwi w Starej Sobótce już po raz dwudziesty czwarty organizuje akcję oddawania krwi w tej miejscowości. Krwiodawcy z gminy Grabów będą mogli od... więcej »
 
 

Pogoda w Łodzi i regionie na poniedziałek 20...

Data dodania: 2018-08-20
Pogoda w Łodzi i regionie na poniedziałek 20 sierpnia. Sprawdź prognozę dla Polski więcej »
 
 

Dzielnicowi z Piątku uratowali mieszkańców przed...

Data dodania: 2018-08-19
Tę interwencję para policjantów z rewiru dzielnicowych w Piątku zapamięta na długo. Podczas patrolu nagle zauważyli oni kłęby dymu wydobywające się z jedne... więcej »
 
 

Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w...

Data dodania: 2018-08-19
Wyjątkowa uroczystość odbyła się w niedzielę 19 sierpnia w Tumie. Miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna świętowała jubileusz 100-lecia istnienia. Jednostka wzbo... więcej »
 
 

Psy ze schroniska w Piotrkowie do adopcji. Czekają...

Data dodania: 2018-08-19
W schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa kilkaset psów i kilkadziesiąt porzuconych kotów. Czworonogi czekają na opiekunów, którzy podarują im nowe domy i dozgo... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 458
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  łęczycki

  Powiat łęczycki – stolicą powiatu znajdującego się w północnej części województwa łódzkiego jest Łęczyca. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku. Na jego terenie znajduje się geometryczny środek Polski, dokładnie w miejscowości Piątek, która jest siedzibą gminy Piątek. Pozostałe gminy w powiecie to: Daszyna, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Świnice Warckie, Witonia.

  W powiecie zarejestrowanych jest 25 pomników przyrody. Jako że większość terenów stanowią obszary wiejskie, każdy turysta powinien zwrócić uwagę na mnogość szklaków rowerowych. Za to w jedynym mieście powiatu – Łęczycy warto zwiedzić m.in. ratusz z końca XVIII w., Kościół p. w. św. Andrzeja z 1 połowy XV w., klasztory Bernardynów, dominikanów i Norbertanek. Warto zajrzeć także do muzeum umiejscowionym w Zamku królewskim z 2 poł. XIV w. Odbudowany został w 2 poł. XX w.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola