Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

UCIECZKA Z OPUSZCZONEGO WIĘZIENIA W ŁĘCZYCY - Project Explore (Urbex)

 
Dzisiaj przedstawiamy wam odcinek w dość nietypowym stylu. Jan samotnie ląduje w opuszczonym więzieniu z którego nikt nigdy nie uciekł. Czy to akurat jemu uda się uciec ? Pełna grozy i klimatu eksploracja z lekką - fabularną otoczką. Teraz parę słów o samym więzieniu. Więzienie w Łęczycy było jednym z najcięższych tego typu obiektów w Polsce. Zamknięty w 2006 roku i przeznaczony na 450 więźniów obiekt, w latach największej "popularności" musiał pomieścić aż 1200 osadzonych co skutkowało gigantycznym przepełnieniem. Warunki bytu były okropne, a do tego z owego miejsca nie ma żadnej potwierdzonej ucieczki przez co zostało ono nazwane "Polskim Alcatraz" Muzyka: epidemicsound.com Jeżeli spodobał ci się nasz film - SUBSKRYBUJ !

 


Project Explore
 
Data pliku video: 2018-09-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  łęczycki

  Powiat łęczycki – stolicą powiatu znajdującego się w północnej części województwa łódzkiego jest Łęczyca. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku. Na jego terenie znajduje się geometryczny środek Polski, dokładnie w miejscowości Piątek, która jest siedzibą gminy Piątek. Pozostałe gminy w powiecie to: Daszyna, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Świnice Warckie, Witonia.

  W powiecie zarejestrowanych jest 25 pomników przyrody. Jako że większość terenów stanowią obszary wiejskie, każdy turysta powinien zwrócić uwagę na mnogość szklaków rowerowych. Za to w jedynym mieście powiatu – Łęczycy warto zwiedzić m.in. ratusz z końca XVIII w., Kościół p. w. św. Andrzeja z 1 połowy XV w., klasztory Bernardynów, dominikanów i Norbertanek. Warto zajrzeć także do muzeum umiejscowionym w Zamku królewskim z 2 poł. XIV w. Odbudowany został w 2 poł. XX w.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola