Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tum, zamek w Łęczycy i inne atrakcje. Motyle w środku Polski

 
Pojechaliśmy PKSem z Łodzi na północ do środka Polski. MArcin zgubił w busie telefon, ale się odnalazł... na dworcu ;) Filmik z cyklu "Motyle w Polskę" w ramach akcji I LOVE MY COUNTRY kindercountry.pl/ Kliknij, aby subskrybować nasz kanał ► bit.ly/296sC8B Zobacz całą serię o Polsce ► bit.ly/motylewpolske Zobacz całą serię o miastach Europy ► bit.ly/motyleweuropie Zobacz naszego bloga ► gdziewyjechac.pl/ Nasz FACEBOOK ► facebook.com/gdziewyjechac INSTAGRAM ► instagram.com/wedrownymotyl VIMEO ► vimeo.com/usermarcinnowak SNAPCHAT ► motylowy

 


Wędrowne Motyle
 
Data pliku video: 2015-02-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  łęczycki

  Powiat łęczycki – stolicą powiatu znajdującego się w północnej części województwa łódzkiego jest Łęczyca. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku. Na jego terenie znajduje się geometryczny środek Polski, dokładnie w miejscowości Piątek, która jest siedzibą gminy Piątek. Pozostałe gminy w powiecie to: Daszyna, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Świnice Warckie, Witonia.

  W powiecie zarejestrowanych jest 25 pomników przyrody. Jako że większość terenów stanowią obszary wiejskie, każdy turysta powinien zwrócić uwagę na mnogość szklaków rowerowych. Za to w jedynym mieście powiatu – Łęczycy warto zwiedzić m.in. ratusz z końca XVIII w., Kościół p. w. św. Andrzeja z 1 połowy XV w., klasztory Bernardynów, dominikanów i Norbertanek. Warto zajrzeć także do muzeum umiejscowionym w Zamku królewskim z 2 poł. XIV w. Odbudowany został w 2 poł. XX w.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola