Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ruszyła rejestracja sztabów 26. Finału WOŚP!

Data publikacji: 2017-11-03, Data modyfikacji: 2017-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Ruszyła rejestracja sztabów 26. Finału WOŚP!

Na początku tygodnia, razem z ogłoszeniem tematu 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ruszyły przygotowania do przyszłorocznej zbiórki! To oznacza, że ruszyła już rejestracja sztabów 26. Finału WOŚP!

Na naszej stronie internetowej znajdziecie formularze elektronicznej rejestracji sztabów, imprez zamkniętych, skarbon stacjonarnych i elektronicznych. Rejestracja potrwa do 20 listopada

Jak co roku szykujemy również inne formy wsparcia finałowej akcji, takie jak np. internetowe aukcje charytatywne czy możliwości wpłaty darowizny za pośrednictwem internetu. Jednak największym i najważniejszym elementem Finału WOŚP jest zawsze działalność ponad 1 700 sztabów w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie, które koordynują udział w akcji 120 tysięcy wolontariuszy. 

Przeczytajcie, jakie są cztery formy aktywnego włączenia się w Finał WOŚP i wybierzcie najlepszą dla Was!

Sztab

Sztab tworzy się w celu przygotowania i organizacji zbiórki publicznej w terenie otwartym, podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej należy zapoznać się z Regulaminem Działania Sztabów,  to w nim znajdują się najważniejsze informacje. Sztab jest odpowiedzialny za wolontariuszy kwestujących w dniu Finału. 

Sztab Skarbon Stacjonarnych

Ten rodzaj zbiórki skierowany jest tylko do firm, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski. W firmach spełniających to kryterium pracownicy zbierają pieniądze podczas swoich zmian, a skarbona umieszczana jest przy ich stanowisku. Z tego powodu forma zbiórki jest nieco inna. Zamiast wolontariusza z identyfikatorem przy puszce kwestarskiej umieszczone jest stosowne Oświadczenie. Oryginał takiego oświadczenia znajduje się w centrali, a przy każdej puszce musi się znajdować jego kopia. 

Sztab Skarbony Wirtualnej

Ten rodzaj zbiórki skierowany jest do firm i portali internetowych, które chcą zorganizować zbiórkę za pomocą elektronicznych środków przekazu. Nie obejmuje on Sztabów kwestujących na terenie otwartym. Poniżej można znaleźć listę przykładowych form zbiórek, które mogą być organizowane w ramach Sztabu Skarbon Wirtualnych: 

  • Crowdfunding 
  • Formularz wpłat na stronie 
  • Przekazy zagraniczne 
  • Zbiórka za pomocą kryptowalut 
  • Zakupy grupowe 
  • Zbiórka w aplikacji mobilnej  

Impreza Zamknięta

Imprezą Zamkniętą jest impreza organizowana w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w okresie od 15 grudnia 2017 r. do 15 stycznia 2018 r. tj. do dnia 26. Finału włącznie. Całkowity dochód  z tej imprezy przeznaczony jest na rzecz Finału WOŚP. Organizator imprezy Zamkniętej musi pamiętać, że jego wolontariusze kwestować mogą wyłącznie na terenie obiektu (budynku, w terenie ograniczonym, zamkniętym), w którym odbywa się Impreza. Nie mogą kwestować na terenie otwartym tj. na ulicach miast. 

Termin Impreza Zamknięta nie oznacza, że jest to impreza dla wybranego grona osób (biletowana lub za zaproszeniem). Impreza zamknięta nazywa się tak, ponieważ odbywa się na zamkniętym terenie,  
a jej wolontariusze nie kwestują na ulicy. 

Pamiętajcie, 26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018!

Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i po analizie próśb spływających ze strony polskich szpitali postanowił w czasie przyszłorocznego Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla neonatologii.  

Biuro Prasowe Fundacji WOŚP, Źródło artykułu: Biuro Prasowe Fundacji WOŚP, Autor zdjęć: Fundacja WOŚP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    łęczycki

    Powiat łęczycki – stolicą powiatu znajdującego się w północnej części województwa łódzkiego jest Łęczyca. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku. Na jego terenie znajduje się geometryczny środek Polski, dokładnie w miejscowości Piątek, która jest siedzibą gminy Piątek. Pozostałe gminy w powiecie to: Daszyna, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Świnice Warckie, Witonia.

    W powiecie zarejestrowanych jest 25 pomników przyrody. Jako że większość terenów stanowią obszary wiejskie, każdy turysta powinien zwrócić uwagę na mnogość szklaków rowerowych. Za to w jedynym mieście powiatu – Łęczycy warto zwiedzić m.in. ratusz z końca XVIII w., Kościół p. w. św. Andrzeja z 1 połowy XV w., klasztory Bernardynów, dominikanów i Norbertanek. Warto zajrzeć także do muzeum umiejscowionym w Zamku królewskim z 2 poł. XIV w. Odbudowany został w 2 poł. XX w.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola