Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Łęczyca-Kutno-Inowrocław z poc."Doker"

 
Przejazd pociągu "Doker" przez Łęczycę, Kutno, E20, Borszewice, Węglówkę, Inowrocław Rąbinek do Inowrocłwia. Film zrealizowano podczas majówkowych wojaży po naszych rodzimym liniach kolejowych. Pociąg pośpieszny "Doker" rozpoczana bieg w Katowiech (5.15) dalej przez Zawiercie, Częstochowę Os.(6.30), Piotrków Tryb. (7.50), podg. Bęzelin, podg. Pękowice, Łódź Widzew, Łódź Kaliską (9.10), Łęczyce, Kutno (10.30), podg.Zamków, podg. Borszewice, Inowrocław (12.05), Bydgoszcz Główną (13:10) Laskowice Pomorskie(14:10) Tczew(15:29) Gdańsk Główny (16.00) do Gdyni Głównej gdzie kończy bieg dociera o (16.30) Trasa pociągu liczy 666km! Skład pokonuje ją w 11h i 10m, średnia prędkość wynosi zatem ~60km/h. Gdyby skrócić postoje i wyremontować trasę Łódź-Kutno oraz Bydgoszcz Główna-Laskowice-Tczew czas jazdy mógłby być krótszy nawet o 2,5 h. Wiecej zdjeć z wycieczki pod w albumie: picasaweb.google.com/sopek1910/Majowka .:KUP BILET TURYSTYCZNY i ruszaj w kraj!:. muzyka: Deluks / Jwp / Intoksynator: PÓŁNOC - CENTRUM - POŁUDNIE: Południe Noon BLEAK OUTPUT: After Noon BLEAK OUTPUT: Greyn

 


KPinfo
 
Data pliku video: 2008-05-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  łęczycki

  Powiat łęczycki – stolicą powiatu znajdującego się w północnej części województwa łódzkiego jest Łęczyca. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku. Na jego terenie znajduje się geometryczny środek Polski, dokładnie w miejscowości Piątek, która jest siedzibą gminy Piątek. Pozostałe gminy w powiecie to: Daszyna, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Świnice Warckie, Witonia.

  W powiecie zarejestrowanych jest 25 pomników przyrody. Jako że większość terenów stanowią obszary wiejskie, każdy turysta powinien zwrócić uwagę na mnogość szklaków rowerowych. Za to w jedynym mieście powiatu – Łęczycy warto zwiedzić m.in. ratusz z końca XVIII w., Kościół p. w. św. Andrzeja z 1 połowy XV w., klasztory Bernardynów, dominikanów i Norbertanek. Warto zajrzeć także do muzeum umiejscowionym w Zamku królewskim z 2 poł. XIV w. Odbudowany został w 2 poł. XX w.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola