Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gimnazjum w Łęczycy - Łęczyca - Żywy kabel głośnikowy

 
Żywy kabel głośnikowy Do wykonania doświadczenia potrzebne są: źródło dźwięku w postaci komputera, przewody głośnikowe, wzmacniacz, głośniki. Od źródła dźwięku i do wzmacniacza dołączamy dwa przewody z zakończeniami typu jack. Końcówki masowe łączymy ze sobą przewodnikiem. Uczestnicy doświadczenia chwytają się za ręce, a pierwsze osoby trzymają końcówki przewodów. Gdy włączymy muzykę sygnał elektryczny zawierający informacje o dźwięku jest przenoszony przez łańcuszek ludzi. Dzieje się tak dlatego, że człowiek dobrze przewodzi prądy zmienne o takiej częstotliwości jaka występuje w sygnałach dźwiękowych. Doświadczenie wykonali uczniowie klasy drugiej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy: Dominika Dobrowolska, Angelika Wojtczak, Emilia Arnold, Damian Graczyk pod opieką nauczycielki fizyki - Joanny Mielczarek. Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu doświadczenia: Agacie Mokrogulskiej, Aleksandrze Gomulak, Gabrieli Przybysz, Barbarze Pietruszewskiej, Bartoszowi Orzechowskiemu. Tekst i kamera: Łukasz Cybulski

 


inforgim
 
Data pliku video: 2016-03-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  łęczycki

  Powiat łęczycki – stolicą powiatu znajdującego się w północnej części województwa łódzkiego jest Łęczyca. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku. Na jego terenie znajduje się geometryczny środek Polski, dokładnie w miejscowości Piątek, która jest siedzibą gminy Piątek. Pozostałe gminy w powiecie to: Daszyna, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Świnice Warckie, Witonia.

  W powiecie zarejestrowanych jest 25 pomników przyrody. Jako że większość terenów stanowią obszary wiejskie, każdy turysta powinien zwrócić uwagę na mnogość szklaków rowerowych. Za to w jedynym mieście powiatu – Łęczycy warto zwiedzić m.in. ratusz z końca XVIII w., Kościół p. w. św. Andrzeja z 1 połowy XV w., klasztory Bernardynów, dominikanów i Norbertanek. Warto zajrzeć także do muzeum umiejscowionym w Zamku królewskim z 2 poł. XIV w. Odbudowany został w 2 poł. XX w.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola